Strona: Konferencja o dopasowaniu logistyki do wyzwań XXI wieku / Wydział Zarządzania

Konferencja o dopasowaniu logistyki do wyzwań XXI wieku

2019-05-22
, red.  Piotr Cyrek/ fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 22 maja 2019 r. odbyła się X Uczelniana Konferencja logistyczna z cyklu „Logistyka oczami studentów” pt. „Logistyka na miarę XXI wieku”. Organizatorem było Studenckie Koło Naukowe Logistyków „LogON” działające na Wydziale Zarządzania PRz. Naukowe spotkanie wspierali pracownicy Katedry Systemów Zarządzania i Logistyki. Oprócz czterech sesji tematycznych, w trakcie których można było wysłuchać 21 prezentacji przeprowadzono konkurs na trzy najlepsze prezentacje, a także konkurs dla słuchaczy wystąpień naukowych.

Całość konferencji poprowadził Bartosz Rozmund, a wszystkich zebranych przywitał na wstępie dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRz, który oprócz wypowiedzenia tradycyjnego zwrotu „Konferencję uważam za otwartą…” podkreślił, że współczesna logistyka musi niezwykle dynamicznie rozwijać się i dostosowywać do potrzeb odbiorców, którzy oczekują permanentnych zmian, bo przecież XXI wiek jest czasem techniki, robotyzacji i niestandardowych rozwiązań.

Mgr inż. Kornelia Osieczko (opiekun naukowy SKN Logistyków „LogON”) uporządkowała organizacyjnie harmonogram spotkania i już można było rozpoczynać pierwsze wystąpienie Edyty Skotnickiej na temat „Flexitank – transport ładunków płynnych”. W trakcie spotkania poruszano m.in. takie zagadnienia jak: „Wyzwania transportu morskiego w czasach globalizacji”, „Transport towarów ponadgabarytowych, czyli niemożliwe staje się wykonalne”, „Rozwój usług pocztowych i kurierskich”, „Elektryczne samochody ciężarowe przyszłością przewozów transportowych?”, „Handel internetowy – wyzwanie dla logistyki”, „Znaczenie kodów dwuwymiarowych w przedsiębiorstwie” „E-logistyka we współczesnych przedsiębiorstwach”, „Współczesne metody zarządzania produkcją”, czy „Nowoczesne procesy magazynowania w dobie cyfryzacji”.

W konkursie na najlepszą prezentację I miejsce zajęła Joanna Apryjas, II miejsce - Edyta Skotnicka, III - Paulina Zwolenik. Wyróżnienie przypadło Agnieszce Spisak.