Strona: Każdy przestępca zostawia ślad... / Wydział Zarządzania

Każdy przestępca zostawia ślad...

2017-11-15

13 listopada 2017 r., w ramach XXI Dni Edukacji Prawniczej, na Wydziale Zarządzania odbyły się warsztaty kryminalistyczne dla studentów prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prowadził je mgr Artur Polakiewicz. Organizatorem przedsięwzięcia jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa (ELSA).

Podczas warsztatów studenci zapoznali się z badaniami dotyczącymi autentyczności dokumentów zabezpieczonych oraz poznali rozwiązania, jakie są stosowane przy badaniach miejsca zdarzenia.

Dni Edukacji Prawniczej to przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym, podczas którego wskazuje się studentom możliwości doskonalenia się, dokształcania. Jest to także okazja do przedstawienia nowych trendów rozwoju prawa, poznania możliwości wykorzystywania socjologii, psychologii czy ekonomii w pracy prawnika. Dni Edukacji Prawniczej są jednym z najważniejszych i najlepiej rozpoznawalnych projektów w ELSA Poland, którego początki sięgają 1997 roku. Przedsięwzięcie realizowane jest przy współpracy samorządów prawniczych, instytucji życia publicznego, władz uczelni oraz wydziałów prawa w całym kraju. W roku 2017 Dni Edukacji Prawniczej odbędą się już po raz 21. w takich miastach jak: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Stalowa Wola, Szczecin, Toruń, Warszawa i Zielona Góra.

Wydarzenie jest niewątpliwie niepowtarzalną okazją do przedstawienia nowych trendów rozwoju prawa, poznania możliwości wykorzystywania socjologii, psychologii czy ekonomii w pracy prawnika. Do podstawowych filarów projektu należą:

• prezentacje zawodów prawniczych;
  • prezentacje firm prawniczych i konsultingowych;
  • prezentacje programów praktyk i stypendiów zagranicznych;
  • profesjonalne warsztaty i szkolenia.