Strona: Jak zarządzać bezpieczeństwem w Polsce? / Wydział Zarządzania

Jak zarządzać bezpieczeństwem w Polsce?

2017-05-08
, red.  Piotr Cyrek
Fot. Marian Misiakiewicz

Organizatorem naukowej debaty, która miała miejsce w dniach 25-26 kwietnia 2017 r. w Rzeszowie, był Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej przy współudziale m.in. Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Uniwersytetu Szczecińskiego, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu.

Główny cel Konferencji to prezentacja najnowszych badań naukowych dotyczących przedsięwzięć podejmowanych przez administrację publiczną dla ochrony bezpieczeństwa państwa oraz ocena tych przedsięwzięć. Konferencja była płaszczyzną wymiany opinii o funkcjonujących mechanizmach zarządzania bezpieczeństwem w Polsce oraz o optymalnych kierunkach zmian, jakie powinny nastąpić w ramach zarządzania bezpieczeństwem.  Uczestnicy konferencji to naukowcy, przedstawiciele administracji publicznej, Najwyższej Izby Kontroli, Ministerstwa Obrony Narodowej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji. Na sali byli również studenci PRz..

Naukowe spotkanie otworzył rektor PRz prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, a prof. dr hab. Kazimierz Rajchel, w imieniu organizatorów – zachęcając do dwudniowych zmagań naukowych zasygnalizował obszary badawcze, w jakich toczyć miała się dyskusja.

Wszyscy zarejestrowani uczestnicy konferencji otrzymali monografię pod redakcją naukową Jerzego Kisielnickiego, Tadeusza Płusy, Stanisława J. Rysza, Jana Rajchela, Kazimierza Rajchela – wydrukowaną  przez Oficynę Wydawniczą PRz. W książce zamieszczono 35 artykułów o tematyce, jaka była obszarem badawczym spotkania naukowego w Rzeszowie.