Strona: Jak wygląda zarządzanie procesowo-projektowe w organizacjach samorządu lokalnego? / Wydział Zarządzania

2020-02-19
, red.  Piotr Cyrek/fot. Ewa Zawadzka
Fot. E. Zawadzka

W dniach 14-15 lutego 2020 r. w G2A Arena trwało IV Ogólnopolskie Forum Samorządów. Zaproszeni goście dyskutowali o funkcjonowaniu samorządu terytorialnego w Polsce. Mowa była m.in. o: realizacji projektów finansowanych ze środków funduszy unijnych, czy wyzwań, z którymi mierzą się na co dzień samorządowcy.

W trakcie I dnia forum przed zebranymi swe merytoryczne wystąpienie miał dr Jacek Strojny (Wydział Zarządzania PRz). Temat: „Samorząd zarządzany projektowo-konieczność czy utopia?”. Dr Strojny zaprezentował koncepcję nowoczesnego zarządzania procesowo-projektowego w organizacjach samorządu lokalnego. Zwrócił również uwagę na to, w jaki sposób należy takie podejście wprowadzać w życie.

Drugi dzień IV Ogólnopolskiego Forum Samorządów to czas szkoleń. Samorządowcy pod okiem specjalistów doskonalili swą wiedzę z zakresu tego, jak sprawnie realizować określone projekty.

Szkolenie stanowiło rozwinięcie zagadnień prezentowanych w pierwszym dniu forum. Poprowadzili je Tomasz Leśniowski (Stowarzyszenie International Project Management Association Polska) oraz dr Jacek Strojny (IPMA, Politechnika Rzeszowska). Następnie odbyła się część praktyczna, prowadzona w dwóch grupach tematycznych:

• Droga do dojrzałości procesowo-projektowej w samorządzie (warsztaty z budowania umiejętności projektowych).
  • 3,5 roku do końca kadencji. Co ja samorządowiec mogę jeszcze (warsztaty z zarządzania projektami w samorządzie)

Szkolenie zakończyło się podsumowaniem wypracowanych przez poszczególne grupy efektów. Ostatnim elementem dwudniowego Forum Samorządowego był – jak każdego roku – Samorządowy Bal Charytatywny.