Strona: Jak podejść do zagadnienia ewaluacji naukowej? / Wydział Zarządzania

Jak podejść do zagadnienia ewaluacji naukowej?

2019-11-06
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 6 listopada 2019 r. odbyło się spotkanie pracowników Wydziału Zarządzania z prorektorem Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza ds. nauki – prof. dr. hab. inż. Grzegorzem Budzikiem, który omówił ogólne zasady ewaluacji, informując pracowników Wydziału chociażby o tym, ile na PRz będzie ewaluowanych dyscyplin naukowych. Przypomniał także najważniejsze informacje dotyczące korzystania z narzędzia służącego do obliczania punktów i slotów.

Obecna była również dyrektor Biblioteki PRz dr Monika Zub, która z kolei szeroko zaprezentowała dość skomplikowane zasady ewaluacji w odniesieniu do publikacji naukowych (wyliczanie punktów i slotów). Była to już kolejna wizyta na Wydziale dr Moniki Zub, która zawsze stara się wspierać pracowników WZ w kwestii ewaluacji i służy swą pomocą oraz dobrą radą.

Przed wystąpieniami prof. dra hab. inż. Grzegorza Budzika i dr Moniki Zub  dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Marcin Jurgilewicz, prof. PRz, witając wszystkich, podkreślił olbrzymie znaczenie ewaluacji naukowej dla Wydziału i poszczególnych pracowników w kontekście przepisów obowiązującej ustawy.