Strona: Jadwiga Korszniak i Krystian Telesz zasiedli w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Podkarpackiego / Wydział Zarządzania

2019-11-28
, red.  Piotr Cyrek/fot. Michał Mielniczuk (UMWP)
Fot. Michał Mielniczuk (UMWP)

Jadwiga Korszniak (III rok kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne) oraz Krystian Telesz (IV rok kierunku logistyka) to dwójka studentów Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, którzy 26 listopada 2019 r. zostali powołani do pierwszego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Uroczystość powołania odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim. Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego tworzą młodzi ludzie z terenu Podkarpacia, zainteresowani aktywnym uczestnictwem w życiu publicznym. Nasi studenci zasiądą w Sejmiku wraz z innymi młodymi ludźmi (ok. 30 osób) i będę reprezentować sprawy młodego pokolenia. Sejmik ma przede wszystkim charakter wnioskodawczy i opiniująco-doradczy dla Samorządu Województwa Podkarpackiego, a jego podstawowym zadaniem będzie reprezentowanie spraw młodego pokolenia oraz zwiększanie świadomości wśród młodzieży na temat istoty procesów demokratycznych i obywatelskich w społeczeństwie.

Dodajmy, że Jadwiga Korszniak i Krystian Telesz prężnie działają w Samorządzie Studenckim Politechniki Rzeszowskiej.

Gratulujemy!