Strona: Innowacje w logistyce krokiem do przedsiębiorstw przyszłości / Wydział Zarządzania

Innowacje w logistyce krokiem do przedsiębiorstw przyszłości

2018-05-24
, red.  M. Szydełko
fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 23 maja 2018 r. odbyła się IX Uczelniana Konferencja z cyklu „Logistyka oczami studentów” pt. Innowacje w logistyce krokiem do przedsiębiorstw przyszłości, zorganizowana przez Katedrę Systemów Zarządzania i Logistyki oraz Studenckie Koło Naukowe Logistyków (SKNL).

Celem tegorocznej konferencji była prezentacja wyników badań młodych adeptów logistyki oraz wymiana poglądów i doświadczeń związanych z tematem szeroko pojętej logistyki, a w szczególności dotyczących innowacyjności i innowacyjnych rozwiązań w logistyce oraz ich wpływu na rozwój przedsiębiorstw przyszłości. Zakres tematyczny konferencji obejmował zagadnienia dotyczące innowacyjnych rozwiązań w:

• e-logistyce,
  • mikrologistyce,
  • transporcie drogowym, kolejowym, lotniczym i intermodalnym (multimodalnym),
  • logistyce miejskiej,
  • ekologistyce,
  • logistyce usług,
  • łańcuchach dostaw.

Konferencję otworzyli: dziekan Wydziału Zarządzania – dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRz oraz opiekun naukowy SKNL – dr Magdalena Szydełko.

Głównymi bohaterami wydarzenia było 16 prelegentów, którzy reprezentowali trzy kierunki studiów: logistykę, inżynierię medyczną oraz zarządzanie i inżynierię produkcji.

IX edycja konferencji nieco różniła się od poprzednich, bowiem komitet naukowy ogłosił konkurs, w celu nagrodzenia trzech osób w kategorii „najlepsi z najlepszych”, czyli „najlepszy referat wygłoszony podczas konferencji”. Jury konkursu w składzie: dr hab. Andrzej Gazda, prof. PRz, dr Magdalena Szydełko, dr inż. Marcin Kłak, mgr Iwona Ślęzak-Gładzik i mgr inż. Kornelia Osieczko, brało pod uwagę następujące kryteria: wizualną stronę prezentacji, jakość przekazanej treści, stopień zbieżności z tematem przewodnim tej edycji konferencji oraz sposób prezentacji.  Jury konkursu wyłoniło trzech laureatów:

I miejsce – inż. Agnieszka Adamczyk (1 rok ZL-DU)

II miejsce – inż. Agnieszka Głodowska (1 rok ZL-DU)

III miejsce – Edyta Skotnicka (3 rok ZL-DI)

Na końcu zostały wręczone dyplomy i nagrody oraz wszyscy prelegenci otrzymali certyfikaty i upominki. Zamknięcia konferencji dokonała dr Magdalena Szydełko, gratulując zwycięzcom konkursu i pozostałym prelegentom oraz dziękując członkom komitetów naukowo-programowego i organizacyjnego za zaangażowanie w organizację konferencji.

Przewodniczącą komitetu organizacyjnego konferencji była dr Magdalena Szydełko, opiekun naukowy SKNL. Koordynatorem konferencji reprezentującym społeczność studencką była inż. Joanna Wilk, przewodnicząca SKNL. Wsparcia organizacyjnego udzieli: mgr Magdalena Kińczyk, mgr inż. Kornelia Osieczko, mgr Paweł Bełch, inż. Agnieszka Adamczyk, inż. Agnieszka Głodowska, Edyta Skotnicka, inż. Tomasz Basamon, inż. Bartosz Rozmund i inż. Damian Socha.

Główne nagrody dla 3 laureatów zostały ufundowane przez Trans.eu Group. Wsparcia w formie upominków udzieliły następujące podmioty: Wydział Zarządzania, Dział Promocji, Karier i Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, Lear Corporation oraz COMMIT Polska.

Wsparcia finansowego na potrzeby organizacji konferencji udzielili: prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz (ze środków przeznaczonych na działalność kół naukowych) oraz Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej.

Udział w konferencji pozwolił uczestnikom na poszerzenie wiedzy z zakresu innowacji w logistyce i czerpanie z doświadczeń prelegentów i pracowników katedry biorących udział w dyskusji.