Strona: II Seminarium z cyklu „Metody ujawniania i zwalczania przestępczości” - podsumowanie / Wydział Zarządzania

2023-05-15
, red.  Marta Pomykała; Jadwiga Nycz-Wróbel
Od lewej: dr hab. Marta Pomykała, prof. PRz; Tomasz Kielich, Magdalena Korona, Zygmunt Dudek,

W dniu 19 kwietnia 2023 r. odbyło się II Seminarium z cyklu „Metody ujawniania i zwalczania przestępczości”, którego organizatorami byli dr hab. Marata Pomykała oraz dr Zygmunt Dudek z Zakładu Prawa i Administracji. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Wydziału Zarządzania, a także liczne grono studentów kierunków: bezpieczeństwo wewnętrzne oraz finanse i rachunkowość.

Tematyka

Tematyka seminarium dotyczyła problematyki bankowości elektronicznej, a w szczególności metod i technik działania sprawców przestępstw bankowych. W pierwszej części wystąpiła Pani Magdalena Korona z mBank S.A., która zaprezentowała jak skuteczne może być wykorzystanie socjotechniki podczas dokonywania oszustw bankowych. Przedstawiła również czynności, które podejmują banki w celu ochrony swoich klientów przez tego typu działaniami.

W drugiej części spotkania Pan Tomasz Kielich z Euronet Polska przedstawił sposoby działań wykorzystywane przez sprawców nadużyć bankomatowych, prezentując najaktualniejsze środki i narzędzia informatyczne, którymi posługują się oszuści.