Strona: Gratulujemy!!! ASSETKI pierwsze w Polsce! / Wydział Zarządzania

Gratulujemy!!! ASSETKI pierwsze w Polsce!

2019-11-27
, red.  Piotr Cyrek
Fot. Kamila Zalewska

W dniach 20–22 listopada 2019 r. na Wydziale Zrządzania Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbył się XVII Ogólnopolski Studencki Konkurs Amatorów Rachunkowości UCZELNIADA 2019. Konkurs ten jest jednym z najstarszych, największych oraz najbardziej prestiżowych konkursów tego typu w Polsce.

Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza reprezentowała drużyna z Koła Naukowego Rachunkowości ASSETS, którego opiekunami są dr hab. inż. Grzegorz Lew, prof. PRz oraz dr Agnieszka Lew.

ASSETKI w składzie: Kamila Zalewska, Agata Wilczyńska i Aleksandra Pietrasz podczas pierwszego etapu eliminacji zmierzyły się z case study przygotowanym przez firmę EY i wcieliły się w rolę biegłych rewidentów. W drugim etapie weryfikacji została poddana ich wiedza z zakresu rachunkowości podatkowej, rachunkowości przedsiębiorstw i międzynarodowych standardów rachunkowości. Ostatnim etapem kwalifikacyjnym był case stady z rachunkowości zarządczej.Suma punktów uzyskanych przez drużynę pozwoliła naszym reprezentantkom na udział w wielkim finale, w którym konkurencje były zarówno drużynowe, jak i indywidualne.

W ostatecznej rywalizacji ASSETKI zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym drużyny z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (drugie miejsce), Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (trzecie miejsce) oraz inne drużyny z największych uczelni ekonomicznych w Polsce. Sukces naszych studentek potwierdza wysoką jakość kształcenia prowadzonego na Politechnice Rzeszowskiej na kierunku finanse i rachunkowość oraz zarządzanie.

Zwyciężczyniom gratulujemy!!!

Pragniemy również podziękować Panu Prorektorowi PRz ds. kształcenia dr. hab. inż. Grzegorzowi Masłowskiemu za wsparcie finansowe udziału naszych studentek w tym konkursie.