Strona: Goście z Mielca na Wydziale Zarządzania / Wydział Zarządzania

Goście z Mielca na Wydziale Zarządzania

2020-02-13
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 13 lutego 2020 r. na Wydziale Zarządzania przebywali: Krzysztof Ślęzak – dyrektor Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu oraz Danuta Borowiec – ekspert. ARP S.A. to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Jej strategia opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. Portfel spółek ARP S.A. obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan.

W trakcie spotkania z dziekanem Wydziału Zarządzania dr. hab. Marcinem Jurgilewiczem, prof. PRz, prodziekanem Wydziału Zarządzania ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką dr. hab. Mariuszem Ruszelem, prof. PRz oraz prodziekanem Wydziału Zarządzania ds. kształcenia dr. inż. Markiem Magniszewskim omawiano m.in. zagadnienia związane m.in. z płatnymi praktykami i stażami dla studentów Wydziału, zleceniach badawczych dla Politechniki i dla Wydziału, wizytach studyjnych, w których mogliby uczestniczyć studenci WZ oraz o organizacji wykładów otwartych prowadzonych przez przedstawicieli Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec i Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.