Strona: Goście z Holandii z wizytą na Wydziale Zarządzania / Wydział Zarządzania

Goście z Holandii z wizytą na Wydziale Zarządzania

2019-04-16
, red.  Piotr Cyrek/ft. Arkadiusz Surowiec

We wtorek 16 kwietnia 2019 r. na Wydziale Zarządzania PRz gościli Rik Eijsink i Remko Wierda – naukowcy z Saxion University of Applied Sciences, który jest jednym z największych uniwersytetów w Holandii – studiuje tu ponad 24 000 studentów. Saxion University powstał po połączeniu Hogeschool Enschede i Hogeschool Ijselland i dzięki silnym podstawom ugruntował swoją pozycję jako liczące się w kraju i poza granicami centrum naukowe. Uniwersytet oferuje szeroki zakres kursów (kierunków) na wielu poziomach, wśród nich wiele programów międzynarodowych. Jakość nauczania jest monitorowana przez Dutch Ministry of Education, Culture and Science.  Społeczność studencka jest bardzo zróżnicowana; studenci pochodzą z 55 krajów świata.

W spotkaniu z ramienia Politechniki Rzeszowskiej udział brali: dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRz – dziekan Wydziału Zarządzania, dr Tadeusz Olejarz – prodziekan ds. Rozwoju Wydziału Zarządzania, mgr Joanna Ruszel – Koordynator Programu Erasmus+.

Tematyka rozmów dotyczyła m.in.: wymiany studentów i kadry naukowej, wspólnych projektów badawczych, m.in. lectoraat Louise of het Conscious Business Lab, zacieśnienia współpracy w ramach programu Erasmusa+.