Strona: Film instruktażowy doskonałą pomocą naukową / Wydział Zarządzania

Film instruktażowy doskonałą pomocą naukową

2020-11-06
, red.  Piotr Cyrek / fot. Arkadiusz Surowiec

Pracownicy Zakładu Informatyki w Zarządzaniu z inicjatywy dra hab. inż. Krzysztofa Tereszkiewicza, prof. PRz przygotowali filmy instruktażowe z ćwiczeń laboratoryjnych dla studentów kierunków logistyka oraz bezpieczeństwo wewnętrzne.
Filmy z przedmiotów Technologia przemysłu spożywczego oraz Bezpieczeństwo żywności zostały nakręcone w celu przekazania wiedzy praktycznej naszym studentom.
W rolach głównych wystąpili dr hab. inż. Krzysztof Tereszkiewicz, prof. PRz, dr inż. Karolina Choroszy (również jako operator kamery), dr inż. Irena Nowotyńska oraz dr Piotr Antos. Pomysłodawcy tej oryginalnej formy kształcenia mają nadzieję, że taka forma prezentacji zajęć będzie ciekawym, a zarazem wyjątkowo przydatnym przekazem wiedzy teoretycznej oraz praktycznej w czasie panującej sytuacji epidemicznej w kraju i konieczności prowadzenia zajęć laboratoryjnych w sposób zdalny.
Filmy instruktażowe pozwolą zrozumieć omawiane zagadnienia, a ponadto staną się materiałem, który w każdej chwili można odtworzyć i ponownie go obejrzeć utrwalając wiadomości. Oglądając przygotowany materiał istnieje możliwość lepszego zrozumienia niejasnych dla studentów treści i procesów.