Strona: Europejski Tydzień Młodzieży 2024 / Wydział Zarządzania

2024-04-08
, red.  Sławomir Stec, Olga Żuczek
Europejski Tydzień Młodzieży 2024,

Europejski Tydzień Młodzieży (ETM) jest organizowanym  co dwa lata przez Komisję Europejską wydarzeniem promującym aktywny udział młodzieży w życiu obywatelskim w całej Europie. Jego celem jest ciągłe podnoszenie świadomości na temat zaangażowania młodzieży w proces decyzyjny i stanowi dla młodych Europejczyków okazję do zaprezentowania swoich talentów i projektów.

Europejski Tydzień Młodzieży 2024  odbędzie się w trzecim tygodniu kwietnia 2024 r. i potrwa od 12 do 19 kwietnia 2024. ETM24 ma cztery główne cele:

• Promowanie aktywnego obywatelstwa wśród młodych ludzi oraz zachęcanie ich do udziału w wyborach.
  • Podkreślanie osiągnięć w polityce na rzecz młodzieży.
  • Promowanie oferty skierowanej do młodych ludzi w ramach polityk i inicjatyw publicznych na szczeblu unijnym, krajowym, regionalnym i lokalnym, takich jak Erasmus+ lub program Europejski Korpus Solidarności.
  • Zwrócenie uwagi na kwestie priorytetowe mające znaczenie dla młodych ludzi, w tym na priorytety Komisji Europejskiej (tj. ekologia, włączenie cyfrowe lub uczestnictwo).

W ramach ETM24 Regionalny Punktu Eurodesk organizuje cykl wydarzeń dla młodzieży:

• Dzień Otwarty Punktu, podczas którego przeprowadzimy warsztaty dla młodzieży ze szkół średnich. Tematyka to ETM24 oraz nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego.
  • Warsztaty „Time to move” dla studentów i uczestników programu Erasmus. Zachęcamy do integracji europejskiej, wymiany doświadczeń, mobilności i poznawania krajów Europy.
  • Cykl Eurolekcji „Młodzież ma głos” oraz warsztatów „EU on Board”  dla uczniów szkół średnich.

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie pojawiać się będą informacje o wydarzeniach oraz będą udostępniane informacje na temat młodzieży i polityki europejskiej.

Więcej informacji na temat ETM - https://youth.europa.eu/youthweek_pl