Strona: Dzień Otwarty Wydziału Zarządzania / Wydział Zarządzania

Dzień Otwarty Wydziału Zarządzania

2023-02-24
, red.  Tadeusz Olejarz; Jadwiga Nycz-Wróbel
Uczniowie szkół ponadpodstawowych podczas Dnia Otwartego na Wydziale Zarządzania

W dniu 24 lutego 2023 r. miał miejsce Dzień Otwarty Wydziału Zarządzania. W tym dniu przeprowadzono wykłady, warsztaty, prezentacje i doświadczenia, których celem było zaprezentowanie uczniom szkół ponadpodstawowych warunków studiowania i możliwości spędzania czasu wolnego na terenie miasteczka Politechniki Rzeszowskiej. Mury Politechniki Rzeszowskiej odwiedziło w tym dniu około 400 uczniów.

Film z Dnia Otwartego Wydziału Zarządzania

Wykłady

Podczas przeprowadzonych wykładów dokonano prezentacji kierunków studiów prowadzonych na Wydziale Zarządzania. Rozmawiano także o Legii Akademickiej, o tym dlaczego warto studiować na Wydziale Zarządzania oraz o wizji kariery zawodowej Absolwenta Wydziału Zarządzania.

Przeprowadzone warsztaty dotyczyły:

• Wykorzystania eye-trackera w badaniach marketingowych,
  • Praktycznych aspektów towaroznawstwa,
  • Roli wirtualnej rzeczywistości i przetwarzania obrazu,
  • Wykorzystania robotów mobilnych i automatycznie kierowanych pojazdów transportowych w logistyce,
  • Uczniowie mieli także możliwość przeprowadzenia twórczych dyskusji naukowych z nauczycielami akademickimi.

Kolaż studenckich kół naukowych

W ramach prezentacji przygotowanych przez:

• Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej „Brief”,
  • Studenckie Koło Naukowe Logistyków „LogON”,
  • Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Projektami „Project 5”,
  • Studenckie Koło Naukowo-Badawcze Turystyki „Tuptuś”,
  • Studenckie Koło Naukowe Obronności „Koliber”,

uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli dowiedzieć się, jak podczas nauki na Politechnice Rzeszowskiej można realizować swoje pasje oraz rozwijać nowe talenty. Rozmawiano także na temat programu PROJEKTOR.

Podczas Dnia Otwartego przeprowadzono także pokaz walki wręcz. Duże zainteresowanie w ramach oferty prezentowanej podczas promocji kierunków budziły warsztaty i stanowiska praktyków, to jest: Sił Zbrojnych (3. BOT, WCR), Policji, Służby Więziennej oraz Straży Granicznej.