Strona: Długa kolejka chętnych do studiowania na WZ / Wydział Zarządzania

Długa kolejka chętnych do studiowania na WZ

2019-07-18

W środę 17 lipca 2019 r. na Politechnice Rzeszowskiej zakończyła się pierwsza tura rekrutacji i została ogłoszona lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia stacjonarne I stopnia na PRz. W Systemie Internetowej Rekrutacji zarejestrowało się blisko 7 tys. osób, które zadeklarowały chęć podjęcia studiów na Politechnice Rzeszowskiej. Uczelnia na rok akademicki 2019/20 przygotowała dla nich na 28 kierunkach studiów blisko 5,3 tys. miejsc na studiach I i II stopnia.

Wśród najbardziej obleganych kierunków znalazły się m.in.:

• finanse i rachunkowość  – 14,2 osób na 1 miejsce,
  • zarządzanie – 12,1 osoby na 1 miejsce,
  • logistyka  – 9,1 osób na 1 miejsce,
  • bezpieczeństwo wewnętrzne  – 7,5 osób na 1 miejsce,
  • zarządzanie w sporcie  – 3,4 osoby na 1 miejsce.

Od nowego roku akademickiego Politechnika Rzeszowska uruchamia trzy nowe kierunki: biogospodarka, zarządzanie w sporcie oraz inżynieria i analiza danych.

Prowadzi się też rekrutację na 7 kierunków studiów I stopnia w języku angielskim. Można wybierać: budownictwo, mechatronikę, biotechnologię, inżynierię chemiczną i procesową, elektrotechnikę, matematykę oraz Zarządzanie. Propozycja skierowana jest tak do polskich maturzystów, jak i do kandydatów z zagranicy.

Przypomnijmy również, że do 13 września trwa rekrutacja na studia niestacjonarne I stopnia (w tym na: informatykę, finanse i rachunkowość, budownictwo, biotechnologię, mechanikę i budowę maszyn, zarządzanie oraz zarządzanie i inżynierię produkcji).