Strona: Czas na egzaminy w ramach I edycji studiów podyplomowych Project Manager / Wydział Zarządzania

Czas na egzaminy w ramach I edycji studiów podyplomowych Project Manager

2019-06-03
, red.  Piotr Cyrek / fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 1 czerwca br. w ramach I edycji studiów podyplomowych Project Manager odbyły się egzaminy. Słuchaczy powitał prof. dr hab. Grzegorz Ostasz – kierownik Centrum Studiów Podyplomowych oraz koordynator kierunku – dr Jacek Strojny. W komisji znajdował się także dr inż. Dariusz Wyrwa.

Grzegorz Ostasz podkreślił, że finał I edycji tych właśnie studiów podyplomowych jasno pokazał, iż na rynku jest zapotrzebowanie na tego rodzaju kursy, szkolenia, studia. Tym bardziej cieszyć się należy, że to Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania podjęło się nauczania w ramach Project Manager. W obecnym czasie – kontynuował G. Ostasz – osoba, która dysponuje szeroką wiedzą z zakresu zarządzania jest cenionym pracownikiem. Dodatkowo umiejętność zarządzania projektami i wdrażania orientacji projektowej organizacji jest bardzo poszukiwaną przez pracodawców cechą pracownika. Pozostaje więc wyszukiwać takie niszowe studia jak te prowadzone w CSP, by móc wybijać się ponad przeciętność i mieć szansę na poprawę swojej pozycji zawodowej.

Podczas egzaminów przedstawiono raporty podsumowujące projekty, które w postaci studiów przypadku słuchacze opracowywali w zespołach projektowych.

Celem studiów było przekazanie słuchaczom praktycznej wiedzy, niezbędnej do zarządzania projektami oraz wdrażania orientacji projektowej organizacji. W ramach zajęć uczestnicy mieli możliwość poznania nowoczesnego podejścia do zarządzania projektami, a także zapoznali się z bardzo skutecznymi metodami i technikami zarządzania projektami oraz organizacją zorientowaną projektowo. Mowa była również o tym, jak obsługiwać nowoczesne programy informatyczne wspomagające planowanie i realizację projektów.