Strona: CBŚP przeciwko najgroźniejszym grupom przestępczym / Wydział Zarządzania

CBŚP przeciwko najgroźniejszym grupom przestępczym

2019-12-10
, red.  Jadwiga Korszniak

W dniu 9 grudnia 2019 r. na Wydziale Zarządzania odbył się wykład otwarty pt. „CBŚP – służba zwalczająca przestępczość zorganizowaną. Kulisy pracy”. Kom. dr Zygmunt Dudek przybliżył kulisy pracy funkcjonariuszy CBŚP, przedstawiając ich rolę oraz realizowane zadania. Zaprezentował wybrane aspekty działań operacyjnych i procesowych oraz zasygnalizował obszar aktywności zorganizowanych grup przestępczych w Polsce, które m.in. zajmują się przemytem i nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych, przestępczością narkotykową, czy praniem brudnych pieniędzy.

W trakcie wykładu przedstawiono również działalność Centralnego Biura Śledczego Policji w ujęciu statystycznym z ostatnich 6 lat, co pozwoliło zobrazować efekty realizacji zadań przez funkcjonariuszy CBŚP.

Spotkanie, które otworzył dziekan WZ dr hab. Marcin Jurgilewicz, prof. PRz, przybliżyło też studentom kwestie związane z doborem pracowników do CBŚP, określając, jakie wymagania stoją przed kandydatami do pracy. Organizatorem wykładu był Samorząd Studencki WZ we współpracy z władzami Wydziału.