Strona: Oferta Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami / Wydział Zarządzania

, red.  Iwona Oleniuch
Grafika informacyjna BON

Informacja na temat BON

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami powstało w ramach projektu "Politechnika Rzeszowska Uczelnią Dostępną". Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie.

Oferta BON

• Pomoc w uzyskaniu stypendiów specjalnych.
  • Organizacja zajęć wyrównawczych z przedmiotów objętych programem studiów (również z j. obcego).
  • Finansowanie kursów doszkalających, poszerzających wiedzę, zainteresowania i kompetencje studentów.
  • Pomoc w realizacji programu „asystent dydaktyczny”.
  • Pośrednictwo w wypożyczaniu sprzętu ułatwiającego / wspomagającego proces kształcenia (np. dyktafon, laptop, lupa, specjalna klawiatura, czytnik, karta parkingowa umożliwiająca swobodny wjazd na teren campusu PRz).
  • Zapewnianie pomocy i porady psychologa.
  • Umożliwianie korzystania ze Strefy Relaksu i Nauki (na terenie miasteczka akademickiego, D.S. Pingwin).
  • Pomoc w zakwaterowaniu w domu studenckim (pokoje dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami).
  • Umożliwianie korzystania ze strefy bezpieczeństwa i pomocy podczas imprez kulturalnych (np. Juwenalia).
  • Organizowanie – w ramach współpracy z CSA – alternatywnych dla zajęć wychowania fizycznego form zajęć sportowych (m.in. ćwiczenia poprawiające mobilność ruchową, zajęcia na krytej pływalni itp.).
  • Wspieranie – w ramach współpracy z CSA – uczestnictwa w zawodach sportowych (m.in. integracyjne Mistrzostwa Polski AZS).
  • Ułatwianie – w ramach współpracy z Przychodnią Medyk – kontaktu z lekarzem POZ na terenie campusu PRz.

Aby skorzystać z oferty BON należy złożyć ważne orzeczenie o swojej niepełnosprawności w biurze.

Kontakt do BON

Biuro znajduje się w budynku J – pokoje 21 oraz 22.

e-mail: majak@prz.edu.pl

strona domowa: https://bon.prz.edu.pl/