Strona: Blisko 300 tys. zł dla pięciu studenckich kół naukowych! / Wydział Zarządzania

Blisko 300 tys. zł dla pięciu studenckich kół naukowych!

2021-05-21
, red.  Piotr Cyrek, Anna Worosz

Pięć studenckich kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej otrzymało dofinansowanie na realizację projektów w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Łączna kwota dofinansowania dla naszych studentów wynosi blisko 300 tys. zł.

O programie

Program „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” uruchomiony we wrześniu 2020 r. ma na celu pomoc kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów, podniesienie jakości działalności oraz usprawnienie mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

Przy ocenie złożonych na konkurs wniosków pod uwagę brano aspekt merytoryczny, głównie przewidywane rezultaty projektu, jego użyteczność oraz zasadność planowanych kosztów realizacji. Ważną rolę odgrywały możliwości organizacyjne, kompetencje i doświadczenie zaangażowanych osób oraz nowatorska forma realizacji projektu. Nie bez znaczenia była również społeczna odpowiedzialność nauki, a więc znaczenie projektu dla rozwoju społecznego kraju lub regionu.

Spośród 244 wnioskodawców minister edukacji i nauki zakwalifikował do finansowania 128 projektów na łączną kwotę ponad 6,5 mln zł. Kwota dofinansowania jednego projektu mogła wynieść maksymalnie 70 tys. zł.

Wykaz dofinansowanych kół

Studenckie i Doktoranckie Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Farmaceutycznej IPSUM - opiekun dr hab. inż. Paweł Chmielarz, prof. PRz

Tytuł projektu: „SI-ATRP w syntezie funkcjonalnych szczotek polimerowych szczepionych z powierzchni płaskich”, kwota dofinansowania – 67 135,00 zł.

Studenckie Koło Naukowe Lotników - opiekun dr inż. Tomasz Lis

Tytuł projektu: „Projekt manipulatora z ultralekką dwustopniową przekładnią cykloidalną na robocie badawczym”, kwota dofinansowania – 69 900,00 zł.

Studenckie Koło Naukowe Formuła Student Rzeszów – opiekun dr inż. Piotr Strojny

Tytuł projektu: „Analiza układu napędowego oraz hamującego jako potencjalny system wykonawczy bolidu Formuła Student”, kwota dofinansowania – 63 635,14 zł.

Studenckie Koło Naukowe Machine Learning - opiekunowie dr Ewa Rejwer-Kosińska, dr Michał Piętal

Tytuł projektu: „Hackathon Open Gov Data oraz stworzenie innowacyjnych aplikacji z wykorzystaniem technologii GPU”, kwota dofinansowania – 69 864,00 zł.

Studenckie Koło Naukowe Eurointegracja - opiekun dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz

Tytuł projektu: Monografia naukowa, kwota dofinansowania – 19 500,00 zł.