Strona: Bieg Politechniki Rzeszowskiej o Puchar JM Rektora / Wydział Zarządzania

Bieg Politechniki Rzeszowskiej o Puchar JM Rektora

2022-06-18
, red.  M. Chuchla, I. Oleniuch, A. Koterba, A. Surowiec
Prof. G. Rosłan przekazuje Puchar Rektora dla najliczniej reprezentowanego wydziału dziekan WZ, prof. PRz B. Zatwarnickiej-Madurze, fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 11 czerwca 2022 r., na terenie miasteczka akademickiego odbył się Bieg o Puchar Rektora Politechniki Rzeszowskiej zorganizowany z okazji obchodów 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza.
Organizatorami wydarzenia byli Centrum Sportu Akademickiego, Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego PRz oraz Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej, a partnerem Województwo Podkarpackie.

Kategorie zmagań

W biegu mogli startować wyłącznie przedstawiciele społeczności akademickiej Politechniki Rzeszowskiej pracownicy z rodzinami i studenci. Zmagania odbywały się w następujących klasyfikacjach: rodzinnej, studentki/studenci, pracownicy (kobiety/mężczyźni), pierwszaki (studentki/studenci) oraz wydziałowej.

W biegu wzięło udział 40 uczestników, w tym 13 osób z Wydziału Zarządzania, który – jako najliczniej reprezentowany – otrzymał Puchar Rektora w tej właśnie kategorii. Nagrodę z rąk dr. hab. inż. Grzegorza Rosłana, prof. PRz odebrała dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz – dziekan WZ. Puchar ma charakter przechodni, pozostanie więc z nami co najmniej rok.

Wygrane naszych reprezentantów

Nie jest to jedyne trofeum zdobyte przez reprezentantów naszego wydziału. Nagrody z rąk prorektorów – prof. dr. hab. inż. Jarosława Sępa oraz prof. dr. hab. Grzegorza Ostasza otrzymali:

• Łukasz Kulig z córką Sofią (2 miejsce w klasyfikacji rodzinnej),
  • Kinga Filipek (1 miejsce w klasyfikacji studenci – kobiety),
  • Aleksandra Śmiertelny (2 miejsce w klasyfikacji studenci – kobiety),
  • Dawid Sobiło (1 miejsce w klasyfikacji studenci – mężczyźni),
  • Łukasz Miękisz (3 miejsce w klasyfikacji studenci – mężczyźni).

W klasyfikacji ogólnej więc, również reprezentanci WZ wywalczyli najwięcej nagród.

Dodatkowe informacje

Listę wszystkich nagrodzonych w poszczególnych kategoriach publikuje Akademicki Związek Sportowy PRz na stronie Aktualności.