Strona: Inauguracja kolejnych edycji studiów Zarządzanie BHP i Project Manager / Wydział Zarządzania

Inauguracja kolejnych edycji studiów Zarządzanie BHP i Project Manager

2022-03-13
, red.  Iwona Oleniuch, fot. Arkadiusz Surowiec
Od lewej: prof. dr hab. Grzegorz Ostasz - prorektor ds. studenckich, dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz - dziekan WZ i dr hab. Jacek Strojny - opiekun studiów podyplomowych Project manager, fot. A. Surowiec

W dniu 12 marca 2022 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej zainaugurowano kolejne edycje studiów podyplomowych na kierunkach Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy oraz Project Manager.

Inauguracja

Tegoroczną edycję studiów otworzyli prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. studenckich Politechniki Rzeszowskiej, kierownik Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania, dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, dziekan Wydziału Zarządzania oraz opiekunowie studiów podyplomowych: dr Adam Laska (Zarządzanie BHP) i dr hab. Jacek Strojny, prof. PRz (Project Manager).

O studiach Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy

To już trzydziesta druga edycja studiów podyplomowych, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników. Kierunek dostarcza kompleksowej i specjalistycznej wiedzy z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, zgodnie z nowoczesnymi standardami obowiązującymi w Unii Europejskiej.

Kształci kadrę dla różnych szczebli zarządzania bezpieczeństwem pracy oraz kontroli w Państwowej Inspekcji Pracy. Absolwenci uzyskują kwalifikacje starszego inspektora BHP.

O studiach Project Manager

Studia zainaugurowano po raz siódmy. Kierunek jest adresowany do osób, które planują związać karierę zawodową z zarządzaniem projektami. Celem jest przekazanie wiedzy praktycznej, niezbędnej do zarządzania projektami oraz wdrażania orientacji projektowej w organizacji. Uczestnicy poznają nowoczesne podejścia do zarządzania projektami (w tym m.in. unikatowe IPMA AGILE), a także skuteczne metody i techniki zarządzania projektami i organizacją zorientowaną projektowo.

Zarządzanie projektami to podejście, które coraz częściej jest wykorzystywane we współczesnych organizacjach sektora publicznego i prywatnego. Daje możliwość nie tylko sprawnej realizacji różnego typu przedsięwzięć, ale służy także wdrażaniu strategii rozwoju w organizacjach.