Strona: Bezpieczeństwo energetyczne staje się podstawą ludzkiej egzystencji! / Wydział Zarządzania

Bezpieczeństwo energetyczne staje się podstawą ludzkiej egzystencji!

2021-05-14
, red.  Alicja Grabowy, P.C.
Zdjęcie uczestników konferencji

W dniu 29 kwietnia 2021 r., odbyła się I edycja Studenckiej Konferencji Naukowej “Współczesne bezpieczeństwo energetyczne – szanse i zagrożenia”, zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja”, działające przy Zakładzie Ekonomii na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Konferencja odbyła się w formie zdalnej za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Uczestnicy wydarzenia wywodzili się z 14 ośrodków naukowych, w tym z:

• Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni,
  • Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • Akademii Sztuki Wojennej,
  • Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
  • Akademii Wyższej Szkoły Bankowej w Cieszynie,
  • Politechniki Łódzkiej,
  • Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu,
  • Uniwersytetu Rzeszowskiego,
  • Politechniki Poznańskiej,
  • Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu,
  • Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie,
  • Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie,
  • Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu,
  • Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Udział zarówno czynny, jak i bierny pozwolił rozszerzyć wiedzę oraz zainteresowania słuchaczy w zakresie współczesnej branży energetycznej oraz bezpieczeństwa jej funkcjonowania. Każdy z siedmiu paneli tematycznych kończył się merytoryczną wymianą zdań na poruszane tematy. Nad przebiegiem konferencji czuwały członkowie  Komitetu Naukowego oraz Organizacyjnego. Pomysł konferencji zrodził się w ramach współpracy z dwoma organizacjami studenckimi zajmującymi się tematyką bezpieczeństwa.