Strona: 52 zawodników z 19 szkół powalczy o wejście do finału Olimpiady / Wydział Zarządzania

52 zawodników z 19 szkół powalczy o wejście do finału Olimpiady

2020-01-20

W dniu 25 stycznia 2020 r. na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się etap okręgowy 61. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, w którym weźmie udział 52 zawodników z 19 szkół, m.in.: Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II, Sióstr Prezentek z Rzeszowa, I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika z Krosna oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej ze Stalowej Woli. Jest to czwarta edycja Olimpiady nadzorowanej przez pracowników Zakładu Nauki o Bezpieczeństwie (Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza).

Program Olimpiady składa się z dwóch bloków tematycznych:

• stałego bloku obejmującego dwie główne grupy tematyczne, którymi są:
  • Przemiany społeczno-gospodarcze we współczesnym świecie i Polsce;
  • Struktury i mechanizmy życia politycznego w Polsce i na świecie.
  • zmiennego bloku tematycznego, ustalanego corocznie dla każdej edycji zawodów; w tej edycji nosi on tytuł: „Wyzwania społeczne współczesnego świata”.

Laureaci poziomu okręgowego w dniach 4–5 kwietnia 2020 r. wezmą udział w etapie centralnym, podczas którego wyłonieni zostaną zwycięzcy tegorocznej edycji Olimpiady.

Patronat Honorowy nad 61. edycją Olimpiady objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.