Strona: 21 stycznia 2021 r. "Eskadra" zaprasza na wykład otwarty o cyberzagrożeniach / Wydział Zarządzania

21 stycznia 2021 r. "Eskadra" zaprasza na wykład otwarty o cyberzagrożeniach

2021-01-20
, red.  Łukasz Kalina

Działające na Wydziale Zarządzania PRz Studenckie Koło Naukowe Bezpieczeństwa Lotniczego "Eskadra" zaprasza na wykład otwarty o cyberzagrożeniach. Spotkanie odbędzie się online na MS Teams SKN "Eskadra". Początek 21 stycznia 2021 r. o godz. 14.00.

Wykład poprowadzi dr inż Marek Piotr Stolarski - absolwent Wydziału Podstawowych Problemów Techniki oraz Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz Wydziału Zarządzania Akademii Sztuki Wojennej, gdzie uzyskał stopień doktora na podstawie rozprawy p.t. "Ataki cybernetyczne jako współczesne źródło zagrożeń bezpieczeństwa".

M.P. Stolarski w branży bezpieczeństwa pozostaje od 1997 roku.  Aktualnie  zarządza portfelem projektów bezpieczeństwa ściśle związanych z branżą gier komputerowych pełniąc rolę Szefa Działu Bezpieczeństwa firmy Techland Sp. z o.o. Ponadto, współpracuje z organami ścigania w zakresie bezpieczeństwa informatycznego i zwalczania cyberprzestępczości. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego oraz Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników. Pracuje w ramach zespołu Komitetu Technicznego ds. Ochrony Informacji w Systemach Teleinformatycznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego z ramienia Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Jest również Rzeczoznawcą  Izby Rzeczoznawców Polskiego Towarzystwa Informatycznego, audytorem wiodącym oraz prywatnym detektywem.