Strona: 17 października zapraszamy na spotkanie na temat ProtoLab / Wydział Zarządzania

17 października zapraszamy na spotkanie na temat ProtoLab

2019-10-02
, red.  Piotr Cyrek

W dniu 17 października 2019 r. o godzinie 11.00 w budynku V – Rektorat – aula V1 rozpocznie się spotkanie z informacyjne z zespołem ProtoLab Podkarpackiego Centrum Innowacji Sp. z o.o.

Podczas spotkania Animatorzy ProtoLab przedstawią działalność Podkarpackiego Centrum Innowacji Sp. z o.o., a w szczególności możliwości korzystania przez studentów z pracowni ProtoLab oraz organizowanych warsztatów i szkoleń.

Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o. współpracuje z Politechniką Rzeszowską, Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Wyższą Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. PCI Sp. z o.o. znajdują się trzy platformy: Waloryzacja B+R, Badania zlecone, ProtoLab. W ramach każdej z tych platform realizowane są różne zadania i tak w ramach platformy Waloryzacja B+R, PCI przeprowadziło nabór konkurs na granty B+R dla zespołów naukowych w których aplikowali m.in. naukowcy Politechniki Rzeszowskiej. W ramach badań zleconych tworzona jest Regionalna Sieć Laboratoriów Badawczych inwentaryzująca informację na temat potencjału badawczego. Ostatnia platforma ProtoLab jest przestrzenią, z której mogą korzystać bezpłatnie zarówno studenci, jak i doktoranci. W ProtoLab znajdują się sale oraz pracownie, w których użytkownicy mogą tworzyć prototypy oraz innowacyjne rozwiązania. Główną zaletą jest możliwość odbywania szkoleń  oraz nabywania umiejętności pożądanych w przemyśle 4.0.

Podczas spotkania w dniu 17 października zostanie przedstawiona właśnie platforma przeznaczona dla studentów – ProtoLab. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów i pracowników naukowych.