Strona: Zwycięzcy Carpathian Startup Fest idą po swoje! / Wydział Zarządzania

Zwycięzcy Carpathian Startup Fest idą po swoje!

2023-06-21
, red.  Krzysztof Tereszkiewicz, Sławomir Stec
Zwycięzcy Carpathian Startup Fest,

Zespół naukowy w składzie dr hab. inż. Krzysztof Tereszkiewicz i dr inż. Łukasz Kulig z Zakładu Informatyki w Zarządzaniu Wydziału Zarządzania oraz dr inż. Henryk Wachta z Katedry Energoelektroniki i Elektroenergetyki Wydziału Elektrotechniki i Informatyki odniósł spektakularny sukces podczas III edycji Carpathian Startup Fest. Gala Finałowa wydarzenia odbyła się  w piątek 16 czerwca 2023 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena. Zespół prof. Krzysztofa Tereszkiewicza został doceniony za wynalazek pt. „Innowacyjny pomiar zawartości tłuszczu śródmięśniowego w mięsie wieprzowym" zdobywając dwie nagrody:

• I miejsce w kategorii Inteligentne specjalizacje regionu – jakość życia
  • II miejsce w kategorii Idea challenge.

Carpathian Startup Fest

Do bieżącej edycji wydarzenia zgłoszono 292 aplikacje, z których wyłoniono 20 finalistów. Do rywalizacji na tej samej scenie stanęli studenci, ale i profesorowie z dużym doświadczeniem. Jurorzy byli pod wrażeniem finałowych prezentacji i merytorycznego przygotowania startupowców. Nagrody wręczali m.in.: Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Mariusz Bednarz prezes RARR S.A.. Carpathian Startup Fest to była prawdziwa giełda pomysłów, wartościowych rozmów i okazji do nawiązania nowych znajomości.

Serdecznie gratulujemy!