Strona: Zarządzanie i turystyka XXI wieku - perspektywy, szanse, zagrożenia / Wydział Zarządzania

Zarządzanie i turystyka XXI wieku - perspektywy, szanse, zagrożenia

2021-02-03
, red.  Aleksandra Paździor

W dniu 22 stycznia 2021 r. odbyła się II Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa “Zarządzanie i Turystyka XXI wieku”, zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowo-Badawcze Turystyki "Tuptuś", działające przy Zakładzie Ekonomii na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Konferencja obyła się w formie zdalnej za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

W wydarzeniu wzięli udział studenci z kół naukowych z uczelni w całej Polsce, m.in. z: Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Wyższej Szkoły Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie, Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu w Białymstoku, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Udział zarówno czynny, jak i bierny w konferencji  pozwolił rozszerzyć wiedzę oraz niewątpliwie poszerzył zainteresowania słuchaczy w obrębie np. takich zagadnień jak: nowoczesne rozwiązania w turystyce w XXI wieku, innowacje w marketingu, zarządzaniu i logistyce w XXI wieku, wpływ epidemii COVID-19 na gospodarkę światową oraz bezpieczeństwo w turystyce. Na końcu każdego panelu moderatorzy zachęcali do dyskusji, których przebieg świadczył o dużym zaangażowaniu osób uczestniczących w konferencji.

Debacie przysłuchiwał się m.in. prorektor PRz ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, a nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwali opiekunowie koła, Komitet Naukowy oraz Komitet Organizacyjny.