Strona: Wykład „Wiarygodność finansowa – co możesz zyskać? / Wydział Zarządzania

Wykład „Wiarygodność finansowa – co możesz zyskać?

2023-01-10
, red.  Mirosław Sołtysiak
Wykład „Wiarygodność finansowa – co możesz zyskać?

Nowy Rok rozpoczęliśmy wykładem w ramach Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem!
W dniu 5 stycznia 2023 r. Krzysztof Ostafiński – dyrektor Programu NZB przeprowadził wykład nt.: „Wiarygodność finansowa – co możesz zyskać?" Studenci dowiedzieli się m.in.: jak buduje się historię i wiarygodność finansową?; na jakiej podstawie bank podejmuje decyzje o udzieleniu kredytu:?; czym jest scoring oraz o tym jak ograniczyć ryzyko wyłudzenia na swoje dane?
Studenci zostali również zachęceni do udziału w konkursie na najlepszą pracę dyplomową organizowaną w ramach Programu NZB.

O Programie

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem to jeden z największych programów edukacji ekonomicznej w Polsce – realizowany na podstawie porozumień podpisanych z ponad 120 uczelniami. Powstał w 2009 r. z inicjatywy Związku Banków Polskich i Biura Informacji Kredytowej, przy wsparciu i zaangażowaniu Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Skierowany jest do studentów, doktorantów, kół naukowych, samorządów studenckich, pracowników dydaktycznych i naukowych.

Cele Programu

• wzrost wiedzy ekonomicznej w społeczeństwie, m.in. poprzez podnoszenie kwalifikacji obecnej i przyszłej kadry menedżerskiej oraz specjalistów
  • budowa potencjału polskiej przedsiębiorczości
  • inspirowanie działań nauka-biznes-finanse
  • pogłębianie i rozpowszechnianie dobrych praktyk biznesowych poprzez zwiększenie przepływu informacji z nauki do praktyki gospodarczej i z praktyki gospodarczej do nauki
  • wzmocnienie wizerunku instytucji finansowych jako instytucji odpowiedzialnych społecznie

Wydział Zarządzania od blisko 10 lat współpracuje ze Związkiem Banków Polskich w ramach zainicjowanych przez ZBP programów edukacyjnych. Koordynatorem tej współpracy na Wydziale Zarządzania jest dr inż. Mirosław Sołtysiak.