Strona: Wręczenie nagród laureatom V Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej / Wydział Zarządzania

Wręczenie nagród laureatom V Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej

2017-05-29
, red.  Mirosław Sołtysiak

W roku akademickim 2016/2017 na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej został zorganizowany z inicjatywy pracowników Zakładu Finansów, Bankowości i Rachunkowości V Konkurs Wiedzy Finansowo-Bankowej.

Konkurs był adresowany do wszystkich studentów, dla których zagadnienia z zakresu szeroko rozumianych finansów i bankowości są bliskie. Podstawowym jego celem jest umożliwienie jego uczestnikom poszerzenia posiadanej wiedzy oraz lepszego zrozumienia zjawisk występujących na rynkach finansowych.

W eliminacjach wzięło udział ponad 200 studentów. Organizatorów bardzo cieszy fakt, że w grupie tej znaleźli się studenci, dla których zagadnienia finansowo-bankowe są bliskie, chociaż nie studiują na kierunkach ekonomicznych. Zgodnie z regulaminem konkursu do etapu drugiego zostało zakwalifikowanych trzydziestu studentów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Natomiast do finału dwunastu studentów.

Zwycięzcą w obecnej edycji konkursu została Klaudia Smolich - studentka drugiego roku kierunku Finanse i rachunkowość. Na kolejnych miejscach uplasowali się Paulina Dudzik, która zajęła II miejsce, Paweł Płaziński, który zajął III miejsce. Miejsca czwarte i piąte zajęły odpowiednio Magdalena Sroka oraz Tomasz Pajda.

W finale oprócz wymienionych laureatów znaleźli się również: Marcelina Rządzka, Michał Inglot, Anna Kocur, Krystian Hanejko, Agnieszka Inglot, Edyta Skiba oraz Weronika Płazińska.

Uroczyste zakończenie V Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej odbyło się w dniu 29 maja 2017 r. Wszyscy finaliści otrzymali z rąk dziekana Wydziału Zarządzania dra hab. inż. Stanisława Gędka, prof. PRz nagrody rzeczowe ufundowane przez Związek Banków Polskich oraz Centrum Informacji Gospodarczej.