Strona: Studenci Wydziału Zarządzania wśród najlepszych stypendystów w kraju / Wydział Zarządzania

Studenci Wydziału Zarządzania wśród najlepszych stypendystów w kraju

2022-04-04
, red.  Iwona Oleniuch
Grafika przedstawiająca stypendystów MEiN, graf. I. Oleniuch

Minister Edukacji i Nauki przyznał nagrody w konkursie SST02 za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na rok akademicki 2021/2022. Wśród nagrodzonych tym prestiżowym wyróżnieniem znalazło się ośmioro studentów naszej uczelni, w tym aż troje studiujących na Wydziale Zarządzania.

Laureaci otrzymają wyróżnienie finansowe w wysokości 17 tys. zł.

Stypendyści

Do Ministerstwa Edukacji i Nauki wpłynęło 944 wnioski z całej Polski. Były one oceniane przez zespół 47 ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. Stypendium otrzymało 432 najlepszych studentów reprezentujących niemal wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne (46 z 47). Wśród nich dwie studentki i student z naszego wydziału:

• Natalia Hawro – Finanse i rachunkowość, I stopień
  • Arkadiusz Olejarz – Bezpieczeństwo wewnętrzne, II stopień
  • Oksana Romaniec – Finanse i rachunkowość, II stopień

Zasady przyznawania stypendiów

Wytyczne przyznawania stypendiów dotyczą sposobu oceny wniosków i zastosowanego nowego podejścia do wyłaniania kandydatów do stypendium, które wynika z równości dyscyplin naukowych i artystycznych. Polega ono na przyznawaniu stypendiów w równej liczbie w ramach poszczególnych dyscyplin. W danej dyscyplinie naukowej przyznaje się nie więcej niż 18 stypendiów, co oznacza, że studenci konkurują ze sobą w ramach dyscypliny, a nie całej dziedziny.

Gratulacje od władz uczelni i wydziałów

Nagrodzeni studenci odebrali gratulacje z rąk władz Politechniki Rzeszowskiej i swoich wydziałów. Na uroczystości obecni byli: rektor Politechniki Rzeszowskiej – prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prorektor ds. studenckich – prof. dr hab. Grzegorz Ostasz oraz dziekani: dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz (dziekan Wydziału Zarządzania), dr hab. inż. Adam Marciniec, prof. PRz (dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa) oraz prof. dr hab. inż. Dorota Antos (dziekan Wydziału Chemii).

Stypendyści studiujący na Wydziale Zarządzania odebrali również gratulacje od dziekan i prodziekanów WZ.

Informacje szczegółowe