Strona: Seminarium online na temat ubezpieczeń na świecie / Wydział Zarządzania

Seminarium online na temat ubezpieczeń na świecie

2020-05-26

W dniu 25 maja 2020 r., z inicjatywy członków i opiekunów Koła Naukowego Ubezpieczeń, działającego przy Zakładzie Finansów, Bankowości i Rachunkowości Wydziału Zarządzania, zostało przeprowadzone seminarium w formie online, podczas którego podjęto dyskusję na temat ubezpieczeń we współczesnym świecie.

W seminarium uczestniczyli członkowie Koła Naukowego Ubezpieczeń oraz zaproszeni goście. Poruszono tematy związane m.in. z rynkiem ubezpieczeń podatkowych, ubezpieczeniami cybernetycznymi, pandemią COVID-19 w kontekście ubezpieczeń oraz wiele innych. Prelegenci wygłaszali swoje prezentacje w formie audiowizualnej oraz odpowiadali na zadawane pytania.

Koło Naukowe Ubezpieczeń reprezentowali: Maciej Kubaka, Agnieszka Łukasik, Natalia Dłużyńska, Natalia Marciniak, Magdalena Tomczyk, Patrycja Magdziak, Natalia Wójcik, Marcelina Czarnik i Justyna Smoliniec. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Bartłomiej Balawejder z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Aleksandra Sadowska z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Ewa Rodzik z Uniwersytetu Warszawskiego. Nad całością spotkania czuwali opiekunowie Koła Naukowego Ubezpieczeń: dr Anna Ostrowska-Dankiewicz oraz dr Robert Dankiewicz.