Strona: Praktyka zarządzania projektami i programami musi być skuteczna! / Wydział Zarządzania

Praktyka zarządzania projektami i programami musi być skuteczna!

2018-12-10
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

10 grudnia na Wydziale Zarządzania odbyło się kolejne spotkanie z serii PM-day „Praktyka Zarządzania Projektami i Programami”. Organizatorem było Studenckie Koło Naukowe Project5 (opiekunowie: dr Jacek Strojny, dr Jolanta Stec-Rusiecka).

Podczas wydarzenia z interesującymi wystąpieniami pojawili się: Tomasz Leśniowski – prezes IPMA Polska oraz Tadeusz Gancarczyk – kierownik Programu Pratt&Whitney Rzeszów.

Impreza PM-day to doskonały obraz współpracy teoretyków z uczelni z praktykami, bo tylko w ten sposób można rozwiązywać kwestie zarządzania i projektów, tym bardziej że Wydział prowadzi specjalność i studia podyplomowe w tym zakresie.

Ponadto w trakcie spotkania wręczone zostały akredytacje dla specjalności z zakresu zarządzania projektami (na licencjacie: zarządzanie projektami, na studiach magisterskich: zarządzanie zespołem projektowym, a na studiach podyplomowych: Project Manager) potwierdzające jakość kształcenia z ww. zakresu. Akredytacje, które odebrał dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRz, udzielane są przez IPMA (International Project Management Association), jedno z trzech głównych światowych stowarzyszeń skupiających praktyków zarządzania projektami (o przyznanych akredytacjach napiszemy szerzej już wkrótce).