Strona: Półfinał VIII Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej / Wydział Zarządzania

Półfinał VIII Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej

2020-01-15

W dniu 15 stycznia 2020 r. na Wydziale Zarządzania odbył się półfinał organizowanego pod patronatem J.M. Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza prof. dr. hab. inż. Tadeusza Markowskiego VIII Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej.

Po eliminacjach, w których udział wzięło ok. 180 studentów uczelni rzeszowskich, do półfinału zostało zakwalifikowanych 30 studentów, którzy mieli do rozwiązania test składający się z 73 pytań.

Organizatorem Konkursu jest Zakład Finansów, Bankowości i Rachunkowości (Wydział Zarządzania PRz) we współpracy z Kołem Naukowym Finansów i Zarządzania. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był dr inż. Mirosław Sołtysiak.

Partnerem Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej są: Fundacja Warszawski Instytut Bankowości oraz Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

Podstawowym celem konkursu jest umożliwienie studentom poszerzenia posiadanej wiedzy finansowej oraz lepszego zrozumienia zjawisk występujących na rynkach finansowych.

W marcu 2020 r. odbędzie się finał Konkursu, a na przełomie kwietnia i maja 2020 r. zaplanowane jest uroczyste wręczenie dyplomów laureatów.