Strona: Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym / Wydział Zarządzania

Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

2022-03-12
, red.  Krzysztof Gorczyca, Iwona Oleniuch, fot. Arkadiusz Surowiec
Zwycięskie drużyny z rektorem prof. Piotrem Koszelnikiem i prorektorem ds. studenckich prof. Grzegorzem Ostaszem, fot. A. Surowiec. Zwycięskie drużyny z rektorem prof. Piotrem Koszelnikiem i prorektorem ds. studenckich prof. Grzegorzem Ostaszem, fot. A. Surowiec

W obiektach Politechniki Rzeszowskiej od 4 do 6 marca 2022 r. odbyła się kolejna impreza sportowa w ramach Akademickich Mistrzostw Polski, organizowana przez Klub Uczelniany AZS Politechniki Rzeszowskiej wraz Centrum Sportu Akademickiego PRz. Tym razem studentki i studenci rywalizowali w tenisie stołowym.

Uczestnicy

W Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym (półfinał C) wzięło udział 13 zespołów kobiecych oraz 15 zespołów męskich. Pierwszego dnia zespoły rywalizowały w odpowiednich grupach, które zostały rozlosowane w siedzibie Zarządu Głównego AZS w Warszawie jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Zgodnie ze schematem rozgrywek do ćwierćfinałów awansowały po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Zespoły z miejsc trzecich grały o lokaty 9-12, natomiast drużyny, które zajęły czwarte miejsca w grupach, kończyły turniej.

Politechnikę Rzeszowską reprezentowały drużyny w obydwu kategoriach. Drużyna kobiet, w składzie: Klaudia Cierpisz, Katarzyna Galus (studentka studiów II stopnia na kierunku zarządzanie), Karolina Piasecka, Anna Sroka (studentka studiów I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość), pomimo pięknej walki, zakończyła rozgrywki na tym etapie mistrzostw. Zespół męski, w składzie: Piotr Chłodnicki (student studiów I stopnia na kierunku zarządzanie), Aleksander Lilien (student studiów I stopnia na kierunku zarządzanie), Michał Majcher (student studiów I stopnia na kierunku zarządzanie w sporcie), Szymon Seroka (student studiów I stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne), wygrał wszystkie pojedynki 3:0 i zajął pierwsze miejsce w grupie, awansując do ćwierćfinałów.

Przebieg rozgrywek

W ćwierćfinale nasi reprezentanci zmierzyli się z zespołem AWF Katowice, który ustawił poprzeczkę wysoko . Nasi zawodnicy zwyciężyli z pojedynku 3:2. W kolejnym dniu rozgrywek odbyły się mecze półfinałowe i mecze o dalsze miejsca. W półfinale nasz zespół walczył z Uniwersytetem Ekonomicznym z Katowic. Po bardzo emocjonującym pojedynku studenci z Katowic wygrali 3:2. Walkę o trzecie miejsce w turnieju reprezentacja naszej uczelni rozegrała z drużyną Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Nasi studenci pokonali rywali 3:1 i ostatecznie zajęli trzecie miejsce w turnieju, awansując do finałów Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się 22-24 kwietnia 2022 r. w Gdańsku. Awans do finałów uzyskało pięć najlepszych drużyn męskich oraz cztery zespoły kobiece.

Dekoracji zwycięskich drużyn oraz wręczenia medali dokonali rektor Politechniki Rzeszowskiej, prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz prorektor Politechniki Rzeszowskiej ds. studenckich, prof. dr hab. Grzegorz Ostasz. Gratulacje zawodnikom złożyła także dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz i dziekan Wydziału Zarządzania PRz, na którym studiują wszyscy reprezentujący naszą uczelnię członkowie drużyny męskiej i dwie studentki grające w zespole kobiecym.