Strona: Pierwsza wspólna edycja studiów podyplomowych dwóch uczelni / Wydział Zarządzania

Pierwsza wspólna edycja studiów podyplomowych dwóch uczelni

2018-10-19
fot. otrzymana od Magdaleny Bojarskiej

W dniu 13 października 2018 r. ruszyła I edycja studiów podyplomowych Rachunkowość i finanse. Warto podkreślić, że są to pierwsze, wspólne studia podyplomowe dwóch uczelni: Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza i Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu im. Ks. Bronisława Markiewicza. Słuchacze kierunku otrzymają łączone świadectwa: PRz i PWSTE, z asygnatą rektorów rzeszowskiej i jarosławskiej Alma Mater.

Głównym założeniem studiów jest przekazanie praktycznej wiedzy, niezbędnej do samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz doskonalenie umiejętności wykorzystania rachunkowości i finansów w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Słuchacze poznają sposoby opisu stanu majątkowego i sytuacji finansowej przedsiębiorstwa oraz zasady finansowania jego działalności bieżącej i rozwojowej. Ważnym celem zajęć jest także poznanie zasad analizy i oceny działalności przedsiębiorstwa i jej wykorzystania przy podejmowaniu decyzji gospodarczych.

Na pierwszym wykładzie słuchaczy przywitali m.in: prorektor PRz, prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, kierownik Centrum Studiów Podyplomowych, doc. dr Dorota Dejniak - prorektor ds. dydaktycznych PWSTE w Jarosławiu, dr Tatiana Kożak-Siara – dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania PWSTE w Jarosławiu oraz dr Krzysztof Prendecki, koordynator kierunku.