Strona: Patronat honorowy Politechniki Rzeszowskiej nad "klasami politechnicznymi" / Wydział Zarządzania

Patronat honorowy Politechniki Rzeszowskiej nad "klasami politechnicznymi"

2021-11-30
, red.  A. Worosz, I. Oleniuch, fot. A. Surowiec
Podpisanie porozumienia przez prorektor PRz dr hab. Iwonę Włoch, prof. PRz i dyrektor ZSNG Joannę Kubit, fot. A. Surowiec

Wczoraj, to jest 29 listopada, władze Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza i Wydziału Zarządzania PRz podpisały porozumienie o współpracy i o objęciu patronatem honorowym „klas  politechnicznych” w Zespole Szkół Naftowo-Gazowniczych im. I. Łukasiewicza w Krośnie.

Reprezentanci Partnerów

W uroczystości podpisania umowy uczestniczyli: dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz – prorektor PRz do spraw kształcenia, prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp – prorektor PRz do spraw rozwoju i współpracy z otoczeniem, dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura prof. PRz – dziekan Wydziału Zarządzania, dr hab. Tadeusz Olejarz, prof. PRz – prodziekan do spraw rozwoju WZ i kierownik Zakładu Systemów Zarządzania i Logistyki, dr hab. Jacek Strojny prof. PRz – kierownik Zakładu Zarządzania Projektami i Polityki Bezpieczeństwa WZ, dr Waldemar Krztoń, prof. PRz z Zakładu Zarządzania Projektami i Polityki Bezpieczeństwa WZ, mgr Joanna Kubit – dyrektor Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych oraz reprezentanci pozostałych wydziałów Politechniki Rzeszowskiej.

Rola Politechniki Rzeszowskiej

Dokument określa zakres patronatu honorowego Politechniki Rzeszowskiej nad „klasami politechnicznymi” o profilach: bezpieczeństwo wewnętrzne, logistyka i geologia. Wydział Zarządzania będzie sprawował opiekę merytoryczną nad klasami o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne i technik logistyk.

W ramach patronatu honorowego Politechnika Rzeszowska:

1. Będzie organizowała dla uczniów "klas politechnicznych" dodatkowe zajęcia na terenie PRz lub Szkoły, które poprowadzą pracownicy naukowo-dydaktyczni PRz.
  2. Umożliwi uczniom "klas politechnicznych" uczestnictwo w zajęciach, które są organizowane w PRz.
  3. Umożliwi uczniom "klas politechnicznych" zaangażowanie się w prace kół naukowych działających w PRz.
  4. Obejmie opieką naukową zdolnych uczniów "klas politechnicznych" w ich rozwoju.

We wrześniu 2022 r. Politechnika Rzeszowska wspólnie z Zespołem Szkół Naftowo-Gazowniczych zorganizuje XV Sesję Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Wydarzenie odbędzie się na terenie naszej uczelni. Przewiduje się, że sesja będzie trwała 2-3 dni i oprócz konkursów tematycznych dla uczniów będzie obejmowała szkolenia dla nauczycieli.