Strona: Oni o finansach i bankowości wiedzą (prawie) wszystko! / Wydział Zarządzania

Oni o finansach i bankowości wiedzą (prawie) wszystko!

2021-04-10

W dniu 9 kwietnia 2021 r. (piątek) odbył się finał IX edycji Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej. Konkurs ten jest organizowany od 2012 r. na Wydziale Zarządzania przez pracowników Zakładu Finansów, Bankowości i Rachunkowości we współpracy z Kołem Naukowym Finansów i Zarządzania. W obecnej edycji konkursu wzięło udział 140 studentów, a we wszystkich dotychczasowych dziewięciu edycjach ok. 1500 studentów. Ta liczba świadczy o dużym zainteresowaniu młodych ludzi zagadnieniami związanymi z tematyką finansów i bankowości.

Od wielu lat partnerem Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości oraz Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Od pierwszej edycji Konkursu funkcję przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego pełni dr inż. Mirosław Sołtysiak.

Obecna edycja konkursu składała się z trzech etapów (eliminacje, półfinał, finał) i ze względu na pandemię odbywała się na platformie Teams. Dostać się do finału nie było łatwo: w trakcie każdego etapu uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 75 pytań, który pozwolił wyłonić po eliminacjach 29 półfinalistów, a po półfinale 11 finalistów. Jak wynika z wyników, tegoroczni finaliści zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy z obszaru finansów i bankowości oraz prawa finansowego. Mogą na pewno liczyć na to, że kiedyś będą dobrymi specjalistami z dziedziny finansowo-bankowej, co zapewne przełoży się również na dobrą pracę z odpowiednim wynagrodzeniem. Dobrowolny udział w konkursie i doskonałe wyniki pokazują, że realizowane w ramach studiów przedmioty związane z finansami, bankowością i prawem finansowym są pomocne w poszerzaniu wiedzy finansowej i w rozumieniu współczesnych trendów ekonomicznych przez młodych ludzi.