Strona: Nowoczesny budynek czeka już na studentów Wydziału Zarządzania / Wydział Zarządzania

Nowoczesny budynek czeka już na studentów Wydziału Zarządzania

2018-09-13
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 13 września 2018 r. otwarty został nowoczesny budynek Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej (usytuowany obok istniejącego budynku S). Oba budynki są ze sobą połączone przewiązką. Budowa tego obiektu rozpoczęła się w roku 2016.

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski – rektor Politechniki, witając zaproszonych na otwarcie budynku gości na wstępie zwrócił się do senatora RP Aleksandra Bobko z podziękowaniami za to, że gdyby nie pomoc prof. Bobko, ówczesnego wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego, to dziś zapewne nie byłoby tego budynku. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało bowiem dofinansowanie w wysokości blisko 8 mln złotych, a cała inwestycja przy al. Powstańców Warszawy kosztowała 10,4 mln zł.

Nowo otwarty obiekt już od początku października służyć będzie studentom. Dwukondygnacyjny obiekt o powierzchni 1,2 tys. m2 mieści m.in. salę laboratoryjną, trzy sale ćwiczeń, salę seminaryjno-konferencyjną dla 50 osób, salę seminaryjną dla 14 osób oraz przestronne pomieszczenia dziekanatów. Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, czego przykładem może być chociażby panoramiczna, przeszklona winda na 8 osób. W budynku zainstalowano wyciszone okna. Są sterowane, a zarazem połączone z oświetleniem, elektronicznie okna i rolety. Jest energooszczędne oświetlenie sali, działa klimatyzacja, są systemy sygnalizacji przeciwpożarowej, systemy antywłamaniowe itp. Przed budynkiem ustawione zostały ławeczki, zasadzono drzewa, przygotowano miejsca na rowery.

13 września 2018 r. tuż po godz. 10.00 przecięta została wstęga, a zaproszeni goście mogli obejrzeć cały budynek. Dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRz zauważył, że olbrzymie słowa podziękowania należą się rektorowi PRz, który był dobrym duchem inwestycji i przez cały czas wspierał ze wszech sił realizację planu. Dziekan Gędek wspomniał również, że nie można zapominać i o tym, że to ówczesny dziekan WZ prof. dr hab. Grzegorz Ostasz (dzisiejszy prorektor) miał pomysł i wizję takiego unikatowego obiektu dla Wydziału Zarządzania.

Budynek tak z zewnątrz, jak i wewnątrz prezentuje się okazale. Nowoczesna bryła, rozwiązania architektoniczne przyciągają wzrok, ale główną zaletą będzie niewątpliwie to, że studenci zyskali kolejne nowoczesne miejsce do nauki.