Strona: Konferencja nt. "Kondycja finansowa osób fizycznych i przedsiębiorstw – przetrwanie a upadłość" / Wydział Zarządzania

2021-05-20
, red.  Piotr Cyrek
Widok dyplomu z logiem organizatora i tytułem konferencji

W dniu 20 maja 2021 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Kondycja finansowa osób fizycznych i przedsiębiorstw – przetrwanie a upadłość”. Organizatorem naukowego spotkania było Koło Naukowe Finansów i Zarządzania działające przy Zakładzie Finansów, Bankowości i Rachunkowości Politechniki Rzeszowskiej we współpracy z Instytutem Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Koordynatorem Konferencji ze strony Politechniki Rzeszowskiej był dr inż. Mirosław Sołtysiak, a ze strony Uniwersytetu Rzeszowskiego mgr Magdalena Suraj.

Trzy sesje konferencji

Oficjalnie otwarta przez dziekan WZ dr hab. Beatę Zatwarnicką-Madurę, prof. PRz, konferencja naukowa zrealizowana została w formie zdalnej. Obrady podzielono na trzy sesje poświęcone kolejno zagadnieniom upadłości konsumenckiej, upadłości przedsiębiorstw, oraz kondycji finansowej przedsiębiorstw w czasach pandemii Covid-19. W trakcie kilkugodzinnych obrad swoje referaty wygłosiło ponad trzydziestu uczestników reprezentujących sześć polskich uczelni: Politechnikę Rzeszowską, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnikę Warszawską, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, WSIiZ w Rzeszowie oraz PSW w Jaśle.

Wyniki konkursu na najlepsze wystąpienie z referatem

W trakcie konferencji został przeprowadzony konkurs na najlepsze wystąpienie z referatem. Jury konkursowe zdecydowało o przyznaniu trzeciego miejsce Karolinie Feret (Politechnika Rzeszowska). A drugiego miejsca ex aeguo Dominice Samołyk (Politechnika Rzeszowska) oraz Patrycji Jucha i Ewie Sochackiej (Uniwersytet Rzeszowski). Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Weronice Łosiewicz (Uniwersytet Rzeszowski) z referatem pt. „Przedsiębiorstwa w stanie covidowej hibernacji – studium przypadku na podstawie wybranych firm branży gastronomicznej”.

Ponadto jury konkursowe przyznało trzy wyróżnienia: Karinie Rusinek (Politechnika Warszawska), Klaudii Walanus (Politechnika Rzeszowska) oraz Angelice Hedesz, Dianie Izdebskiej i Natalii Jastrzębskiej (Uniwersytet Rzeszowski).

Podziękowania organizatorów

Organizatorzy Konferencji dziękują za okazane wsparcie dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Beacie Zatwarnickiej-Madurze, prof. PRz oraz prorektorowi PRz ds. kształcenia prof. dr. hab. Grzegorzowi Ostaszowi.