Strona: Kolejni Wietnamczycy na Politechnice Rzeszowskiej / Wydział Zarządzania

Kolejni Wietnamczycy na Politechnice Rzeszowskiej

2018-10-26
, red.  Piotr Cyrek/ fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 25 października 2018 r. do Rzeszowa zawitała kolejna grupa osób z Wietnamu, które studiować będą na Politechnice Rzeszowskiej. Spośród 17 nowych kandydatów aż 13 z nich trafi na Wydział Zarządzania. Nie są to pierwsi Wietnamczycy na Wydziale, bowiem współpraca naukowa trwa już od trzech lat.

Zagraniczni studenci przez pierwszy semestr będą uczyć się języka polskiego (i to bardzo intensywnie, bo 5 godzin dziennie). Studentów z Wietnamu powitał prof. dr hab. Grzegorz Ostasz – prorektor PRz ds. współpracy międzynarodowej.

W tym samym czasie jedna ze studentek z Wietnamu (Thi Linh Dan LE), która najlepiej ukończyła kurs nauki języka polskiego i obecnie podjęła studia na Wydziale Zarządzania, na kierunku finanse i rachunkowość, otrzymała nagrodę pieniężną od jednej z firm wietnamskich, a dodatkowo rodzice tej studentki zostali zaproszeni na dwutygodniowy wyjazd do naszego państwa.

Przyszli studenci z Wietnamu zamieszkają w akademikach, co na pewno wspomagać będzie asymilację z koleżankami i kolegami z Polski oraz ułatwi porozumiewanie się po polsku.