Strona: IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zagrożenia i wyzwania bezpieczeństwa współczesnego świata. Wymiar polityczno-prawny.” / Wydział Zarządzania

2021-11-19
, red.  Izabela Oleksiewicz
Grafika informująca o konferencji

W dniach 25-26 listopada 2021 r. na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu „Zagrożenia i wyzwania bezpieczeństwa współczesnego świata. Wymiar polityczno-prawny.”

Będzie ona stanowić płaszczyznę do wymiany poglądów i doświadczeń oraz przedstawienia najnowszych wyników badań i wniosków przez przedstawicieli nauki, polityków, ekspertów, reprezentantów administracji publicznej, banków, instytucji non-profit, mediów społecznościowych oraz studentów, w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa polityczno-prawnego.

Konferencja odbędzie się w budynku S przy alei Powstańców Warszawy 10.

Organizatorzy i uczestnicy

Wydarzenie organizują Fundacja Prowadzenia Badań Naukowych w Rzeszowie i Katedra Prawa i Administracji Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, we współpracy z Ostbayerische Technische Hochschule Regensburg, İstanbul Okan Üniversitesi oraz Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu. Na chwilę obecną zgłosiło się ponad 80 uczestników.

W konferencji można będzie uczestniczyć także w charakterze słuchacza w formule on-line: dostęp do paneli dyskusyjnych.

Cele

Celem głównym konferencji jest wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki bezpieczeństwa militarnego i pozamilitarnego, ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru polityczno-prawnego. Problematyka będzie stanowiła kontynuację dyskusji naukowej podejmowanej we wcześniejszych edycjach, należy bowiem pamiętać, że zjawisko bezpieczeństwa podlega ciągłemu definiowaniu i ewolucji.

Pierwszym celem szczegółowym jest przeanalizowanie uwarunkowań bezpieczeństwa we współczesnym świecie, ze szczególnym naciskiem na wymiar polityczno-prawny. Drugim celem szczegółowym jest analiza złożoności oraz współzależności zagrożeń i wyzwań bezpieczeństwa zachodzących na poziomie krajowym i międzynarodowym. Trzecim celem jest analiza działań na rzecz zapewniania bezpieczeństwa podejmowanych na poziomie państw i środowiska międzynarodowego w kontekście pandemii COVID-19.

Granty

Konferencja otrzymała 3 granty na realizację od Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, w ramach projektu nr 200/2021/EB, od Prezydenta Miasta Rzeszowa, w ramach projektu nr: WPM.032.89.2021.KD oraz od Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza.

Informacje szczegółowe

Więcej na temat konferencji znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.

Krótki film prezentujący III edycję z 2019 r.

Zaproszenie do kontaktu

W przypadku pytań lub sugestii prosimy o przesłanie e-maila na adres: konferencjazwb4@prz.edu.pl