Strona: Graduacja 2022 na Wydziale Zarządzania / Wydział Zarządzania

Graduacja 2022 na Wydziale Zarządzania

2022-10-31
, red.  Iwona Oleniuch
Absolwenci Wydziału Zarządzania podczas symbolicznego rzucania biretów, fot. A. Surowiec.

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w uroczystości uhonorowania i pożegnania absolwentów Wydziału Zarządzania. Tegoroczna graduacja była pierwszą po dwuletniej przerwie związanej z pandemią.

Uczestnicy

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Politechniki Rzeszowskiej i Wydziału Zarządzania, promotorzy i wykładowcy oraz goście honorowi. Przede wszystkim jednak jej bohaterowie, czyli tegoroczni absolwenci czterech kierunków studiów realizowanych na naszym wydziale oraz ich goście.

Wystąpienia władz

Dziekan Wydziału Zarządzania, dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz złożyła absolwentom gratulacje związane z

uzyskaniem celu w postaci dyplomu Politechniki Rzeszowskiej w niełatwych warunkach, bo w turbulentnym otoczeniu.

Prorektor PRz ds. studenckich, prof. dr hab. Grzegorz Ostasz przytoczył słowa Jima Rohna i zachęcił do ciągłego zdobywania wiedzy i kompetencji:

Standardowa edukacja zapewnia przeżycie, natomiast samokształcenie daje fortunę.

Słowa od promotorów

W imieniu promotorów kilka słów do absolwentów skierował dr hab. inż. Marian Woźniak, prof. PRz, który porównując życie do podróży z plecakiem, do którego wciąż dopakowujemy to co jest nam najbardziej potrzebne, powiedział:

Jestem przekonany, że każdy z Was wybierając nasz wydział i naszą uczelnię, postąpił dobrze. Dzięki temu w Waszych plecakach znalazły się doświadczenia, umiejętności i wiedza, które odpowiednio przygotowały Was do tego, by […] z sukcesem korzystać z nieskończonych możliwości, które tworzy współczesność.

Podziękowania absolwentów

Mgr Katarzyna Noga – absolwentka kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne – podziękowała władzom, wykładowcom i kolegom za okres, który wspólnie spędzili na uczelni, a rodzinom za wsparcie i podtrzymywanie w nich, gasnącego czasem zapału i wiary we własne siły.

Gratulacje dla absolwentów

Clou uroczystości było oczywiście wręczenie absolwentom listów gratulacyjnych przez dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Beatę Zatwarnicką-Madurę, prof. PRz i prorektora PRz ds. studenckich, prof. dr. hab. Grzegorza Ostasza. Trzynaścioro wyróżniających się absolwentów otrzymało pamiątki z logo Wydziału Zarządzania i Politechniki Rzeszowskiej.

Program artystyczny

Tak, jak podczas wcześniejszych graduacji, także i tym razem nie zabrakło akcentu artystycznego. Wysłuchaliśmy utworów „Moon river” i „Hallelujah” w wykonaniu mgr Oksany Romaniec, tegorocznej absolwentki kierunku Finanse i rachunkowość, oraz po kilka utworów zaprezentowanych przez Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” oraz Zespół Artystyczny „FORTE”, tworzony przez studentów z różnych wydziałów naszej uczelni.

Oficjalnie jesteście absolwentami WZ

Tradycyjnie oczekiwanymi momentami podczas wydarzenia były: przełożenie białych frędzli z prawej na lewą stronę biretów, jako symbol zmiany statusu ze studenta na absolwenta, wyrzucenie biretów w górę na znak radości z ukończenia kolejnego ważnego etapu w życiu i oczywiście pamiątkowe zdjęcia.

Kilka słów od organizatorów

Z mieszanymi uczuciami żalu wynikającego z rozstania i radości z tego, że wypuszczamy w świat znakomitych specjalistów, w imieniu całej społeczności Wydziału Zarządzania PRz podpisujemy się pod słowami prodziekana WZ ds. rozwoju, dr. hab. Tadeusza Olejarza, prof. PRz, który zamykając graduację, zwrócił się do absolwentów:

Serdecznie zapraszamy Państwa do utrzymywania kontaktów z nami. Chcielibyśmy, by Państwo utożsamiali się z naszą uczelnią. Mam nadzieję, że z częścią z Was spotkamy się w najbliższym czasie na studiach podyplomowych i nie tylko. Nie zrywajcie więzów z Politechniką Rzeszowską. Jesteście u nas zawsze mile widziani, możecie oczekiwać naszego wsparcia i współpracy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia i już dzisiaj cieszymy się na kolejną graduację – wyjątkową, bo wpisującą się w obchody 30-lecia Wydziału Zarządzania, które wypadają właśnie w przyszłym roku.