Strona: Finaliści VIII i IX Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej otrzymali nagrody / Wydział Zarządzania

Finaliści VIII i IX Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej otrzymali nagrody

2021-06-17
, red.  Piotr Cyrek
Od lewej: dr Mirosław Sołtysiak, dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura

W dniu 17 czerwca 2021 r. odbyło się na Wydziale Zarządzania uroczyste zakończenie VIII i IX Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej.

O Konkursie słów kilka…

W roku akademickim 2019/2020 na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej został zorganizowany VIII Konkurs Wiedzy Finansowo-Bankowej, a w roku akademickim 2020/2021 IX Konkurs Wiedzy Finansowo-Bankowej. Obie edycje Konkursu zostały przeprowadzone z inicjatywy pracowników Zakładu Finansów, Bankowości i Rachunkowości przy współpracy z Kołem Naukowym Finansów i Zarządzania. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego obu konkursów był dr inż. Mirosław Sołtysiak.

Partnerem Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości oraz Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

W eliminacjach do VIII KWFB, które odbyły się w tradycyjnej formie wzięło udział ok. 170 studentów. Natomiast w eliminacjach do IX KWFB, które zostały przeprowadzone w czasie pandemii COVID-19 na platformie Teams wzięło udział ponad 140 studentów.

Konkursy Wiedzy Finansowo-Bankowej są adresowane do wszystkich studentów dla których zagadnienia z zakresu szeroko rozumianych finansów i bankowości są bliskie. Podstawowym ich celem jest umożliwienie jego uczestnikom poszerzenia posiadanej wiedzy oraz lepszego zrozumienia zjawisk występujących na rynkach finansowych.

Organizatorów bardzo cieszy fakt, że w grupie uczestników Konkursów znaleźli się również studenci, dla których zagadnienia finansowo-bankowe są bliskie chociaż nie studiują na kierunkach ekonomicznych.

Laureaci VIII Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej

Zwycięzcą w VIII edycji konkursu została Aleksandra Płonka – studentka trzeciego roku kierunku finanse i rachunkowość. Drugie miejsce zajęła Paulina Furtak, a trzecie miejsce Franciszek Moskal. Miejsca czwarte i piąte zajęły odpowiednio Karolina Olszyńska oraz Magdalena Szymczyk.

W finale oprócz wymienionych powyżej znaleźli się również: Sylwia Bednarz, Łukasz Pańczyszyn, Weronika Guz, Martyna Hamryszczak, Walanus Klaudia oraz Justyna Smoliniec.

Laureaci IX Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej

Zwycięzcą IX edycji konkursu została Natalia Hawro – studentka drugiego roku kierunku finanse i rachunkowość. Na miejscu drugim uplasował się Artur Ryszkiewicz, a na miejscu trzecim Franciszek Moskal. Miejsca czwarte i piąte zajęli odpowiednio Agata Kordek oraz Arkadiusz Półchłopek.

W finale znaleźli się również: Karolina Gaudnik, Agnieszka Zając, Weronika Karapyta, Natalia Wróbel oraz Natalia Siorek.

Gratulacje i nagrody dla finalistów

W trakcie uroczystego podsumowania obu edycji Konkursów Wiedzy Finansowo-Bankowej wszyscy finaliści otrzymali z rąk dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Beaty Zatwarnickiej-Madury, prof. PRz dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez prorektora PRz ds. studenckich prof. dra hab. Grzegorza Ostasza oraz Fundację Warszawski Instytut Bankowości.