Strona: "Eskadra" zaprasza na spotkania online ze specjalistami z branży lotniczej / Wydział Zarządzania

"Eskadra" zaprasza na spotkania online ze specjalistami z branży lotniczej

2020-11-08

Meet AS – Aviation Safety to najnowsze przedsięwzięcie realizowane przez studentów zrzeszonych w Kole Naukowym Bezpieczeństwa Lotniczego „Eskadra” działającym przy Wydziale Zarządzania PRz. Meet AS – Aviation Safety polega na organizacji otwartych spotkań online ze specjalistami i praktykami branży lotniczej, a celem tych cyklicznych spotkań jest przybliżenie studentom praktycznej wiedzy z sektora lotnictwa cywilnego.

Podczas pierwszego Meet AS, w którym uczestniczyli studenci Wydziału Zarządzania z kierunków logistyka i bezpieczeństwo wewnętrzne, zaproszony prelegent omówił temat „Bezpieczeństwo materiałów niebezpiecznych w transporcie lotniczym”. Odpowiadał również na pytania studentów rozwiewając wszelkie ich wątpliwości. Wydarzenie wsparł oraz wziął w nim udział prorektor PRz ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz.

Członkowie Koła planują w dniu 9 listopada 2020 r. kolejne spotkanie online, w ramach którego omawiane będą zagadnienia związane z rolą i zadaniami dyżurnego operacyjnego Portu Lotniczego w aspekcie bezpieczeństwa w ruchu lotniczym.

Informacje o Kole Naukowym Bezpieczeństwa Lotniczego „Eskadra”znajdują się na stronie: https://eskadra.prz.edu.pl/.