Strona: Wymiar polityczno-finansowy zagrożeń współczesnego świata / Wydział Zarządzania

Wymiar polityczno-finansowy zagrożeń współczesnego świata

2017-07-06
, red.  Piotr Cyrek

Fundacja Prowadzenia Badań Naukowych, Zakład Nauki o Bezpieczeństwie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, Zakład Stosunków Międzynarodowych – Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Katedra Gospodarki Opartej na Wiedzy Wydziału Nauk Społecznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II organizują w dniach 20-21 września  2017 r. na Politechnice Rzeszowskiej międzynarodową konferencję naukową pt. ZAGROŻENIA I WYZWANIA BEZPIECZEŃSTWA WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA. WYMIAR POLITYCZNO-FINANSOWY.

Konferencja jest drugą z cyklu Zagrożenia i wyzwania bezpieczeństwa we współczesnym świecie, stąd organizatorzy zdecydowali, że jej przewodnim tematem będzie w tej edycji wymiar polityczno-finansowy. Celem naukowego spotkania jest analiza złożoności i współzależności zagrożeń i wyzwań bezpieczeństwa we współczesnym świecie w warunkach zachodzących na poziomie wewnątrzpaństwowym i środowiska międzynarodowego, procesów transformacji i integracji. Konferencja jest przedsięwzięciem o skali międzynarodowej i została skierowana zarówno do: pracowników nauki, doktorantów, studentów, jak i do osób, które w praktyce zajmują się powyższą problematyką.

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną, a omawiane zagadnienia ujęte zostaną w ramach paneli tematycznych. Panele pierwszego dnia prowadzone będą przez ekspertów zajmujących się badaniem istniejących problemów w sferze bezpieczeństwa oraz przygotowywaniem nowoczesnych rozwiązań służących ich pokonywaniu. Druga część będzie miała z kolei wymiar praktyczny.

Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Prezydent Miasta Rzeszowa, Ministerstwo Finansów.

Bliższe informacje na temat Konferencji znajdują się na stronie http://konferencja2017.fpbn.edu.pl/?page_id=23&lang=pl