Strona: Projekt edukacyjny "Lekcje z ZUS" / Wydział Zarządzania

Projekt edukacyjny "Lekcje z ZUS"

2017-03-17
, red.  Piotr Cyrek. Fot. Tymoteusz Mazurkiewicz

W ramach projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” 14 marca br. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyła się trzecia już edycja organizowanej przez rzeszowski oddział ZUS dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Olimpiada odbywała się pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, a jej zasadniczym celem jest upowszechnianie wśród uczniów szkół średnich wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

Na Politechnice Rzeszowskiej przeprowadzony został wojewódzki etap olimpiady, do którego zakwalifikowało się 66 uczniów z 22 szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu. Do kolejnego (centralnego) etapu może się zakwalifikować się tylko jeden 3-osobowy zespół z Podkarpacia, który już 26 kwietnia br. będzie w Warszawie rywalizował z innymi zwycięzcami wojewódzkich etapów o indeksy do najlepszych uczelni w Polsce.

W otwarciu olimpiady wzięli udział m.in.: rektor PRz prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, prorektor ds. nauki prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik oraz dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Stanisław Gędek, prof. PRz.

Zawodnicy prezentowali wysoki poziom przygotowania do Olimpiady, a ich odpowiedzi wskazywały, że tematyka ubezpieczeń społecznych nie jest im obca.