Strona: LVIII Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym - Systemy Religijne Świata / Wydział Zarządzania

2017-01-20
, red.  Waldemar Krztoń

W dniu 14 stycznia 2017 r. na Politechnice Rzeszowskiej przeprowadzone zostały zawody okręgowe (II stopnia) LVIII OLIMPIADY WIEDZY O POLSCE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM. Tematyka LVIII Olimpiady dotyczyła „SYSTEMÓW RELIGIJNYCH ŚWIATA”. Współorganizatorem Olimpiady był Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Zawody II stopnia odbyły się równocześnie we wszystkich okręgach – województwach.

W Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zasadniczym celem zawodów było rozbudzenie zainteresowania życiem społeczno-politycznym kraju i świata.

Olimpiada na poziomie okręgowym składała się z dwóch etapów:

1. pisemnego – rozwiązanie testu;
  2. ustnego – odpowiedzi na pytania problemowe.

Punkty uzyskane za rozwiązanie testu i z odpowiedzi ustnej sumowały się. Zwycięzcami eliminacji okręgowych zostali zawodnicy, którzy zdobyli łącznie największą liczbę punktów. Uczestnicy olimpiady wykazali się bardzo wysoką wiedzą z zakresu tematyki zawodów, ale także zdolnością do indywidualnego dokonywania analiz na podstawie posiadanych wiadomości. Do zawodów centralnych Komitet Okręgowy zakwalifikował siedmiu uczniów.

Zawody okręgowe zorganizowane i przeprowadzone zostały przez Zakład Nauki o Bezpieczeństwie w składzie:

• przewodniczący Komitetu Okręgowego: dr hab. Izabela Oleksiewicz, prof. PRz.
  • sekretarz Komitetu Okręgowego: dr Waldemar Krztoń

Członkowie komisji:

• dr Marlena Lorek
  • dr Marek Barć
  • dr Wiesław Lewicki
  • ks. dr Andrzej Sołtys – Zakład Nauk Humanistycznych.