Strona: Konkurs wiedzy ubezpieczeniowej / Wydział Zarządzania

2017-01-12
, red.  Anna Ostrowska-Dankiewicz
Fot. Witold Mazur

W dniu 21 grudnia 2016 roku o godz. 11.30 w sali S1 opiekunowie Studenckiego Koła Naukowego Ubezpieczeń zorganizowali dla Studentów Politechniki Rzeszowskiej II edycję KONKURSU WIEDZY UBEZPIECZENIOWEJ.

Zakres tematyczny I etapu konkursu (eliminacji) obejmował zagadnienia dotyczące: istoty, rodzajów, funkcji, klasyfikacji ubezpieczeń, miejsca ubezpieczeń w procesach zarządzania ryzykiem, źródeł prawa ubezpieczeniowego, organizacji i funkcjonowania podmiotów rynku ubezpieczeń, produktów ubezpieczeń życiowych oraz majątkowych.